Kubemesong 30.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Isal avastati kubemesong. Kas on vajalik operatsioon?
Ta on ülekaaluline ja kergelt dementne ( kunagise trauma tagajärjel)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kubemesong vaevusi ei põhjusta, pole operatsioon vajalik. Songa puhul on väike oht küll pitsumiseks, kuid see pole eriti suur - kuskil 2%. Dementsus ja ülekaal pole vastunäidustuseks, kuid mingil määral suurendavad operatsioonijärgsete tüsistuste võimalust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kubemesong

Tervist! Käisin 12 päeva tagasi laparoskoopilisel kubemesonga lõikusel ja tahtsin Teilt küsida kas se on normaalne, et kubeme on rõhuv ebamugavus tunne ja munandis samuti või muretsen ma asjata?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Need küsimused peaksite esitama teid opereerinud kirurgile/raviasutusele. Neil on vastutus lahendada ka opijärgsed probleemid. Mina kahjuks selle ala spetsialist ei ole.

Loe edasi

Kubemesong

Tere! Käisin sellel nädalal dr. Poolametsa vastuvõtul ning ta kahtlustas, et mul on parempoolne kubemesong, andis saatekirja kirurgile. Veel on mul probleem olnud sellega, et aasta jooksul pole naine rasestunud ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Song viljakust ei mõjuta, kuid vajab noorel mehel siiski kindlasti ravi. Raskete asjade tõstmisel võib haigus kiiresti süveneda. Opi järjekordade kohta ei oska ma midagi tarka öelda. PCR analüüsid on suguguhaiguste ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: