Päraku lähedal olev paistes punn või tromb 28.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Jutt siis selline, et mul on ligi paar aastat pärakuvahe lähedal naha all olnud ümar punn ning samuti on mul olnud umbes 3 aastat või isegi rohkem olnud päraku vahel sügelus. Olen kindel et tegemist on hemorroididega.

Nüüd on sügelus läinud hullemaks ning 3 päeva tagasi tekkis eelmainitavast punnist veidi suurem paistes tromb, mis valutab. Valu pärast studa ma normaal asendis ei saa ning kindlaid liigutusi on valus teha. Ostsin apteegist Matsu salve mis on eraldi mõeldud hemorroidide jaoks ning olen seda 2 päeva kasutanud. Peale kolme päeva nüüd hiljuti on tekkinud selle trombi keskele selline heledam ümar ala. See koht valutab kõige rohkem ning mul on selline tunne nagu see koht lõhkeks pursates lahti.

Kas asi tundub teie jaoks hull ja vajab perearsti juurde minemist? Valu on veidi taandunud kuid trombi suurus on ikkagi sama.

Kuna õpin kaugõppes veedan enamus ajast kodus istudes. See on kindlasti suur mõjutaja.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei saa inimeste mõttemaailmast aru. Kui teil on tõsine tervisemure, siis ikka püütakse venitada ja kuidagi ümber nurga ja suvaliste vahenditega lahenduse poole hiilida.
Lahenduseks on antud juhul visiit perearstile, kes vaatab probleemkohad üle ja määrab toimiva ravi. Lahendus tuleks nädalaga...
Lisaks saaks nõuanded, kuis muresid tulevikus vältida.