lõhed eesnahal 20.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Peenise eesnahale tekkisid onanismi käigus lõhed. Justkui eesnahk ei mahuks erudeerunud peenise ümber enam ära.
Üldiselt valus ei ole, ei sügele. Valus on siis, kui erudeerunud peenisel eesnahka siis liigutada- Valu rebenemise tagajärjel.
Nüüd nädal peale esimest avastust on sama lõhede perimeeteril nahk ära kuivanud ja ketendab. Isegi sealt, kus lõhesid ei olnud.

Hiljuti hakkasin tarbima lisa testosterooni, kuna selle tase oli peaaegu miinimum(synlab test). Tarbimis põhjus seisnes selles, et eluaeg peenike nuudel olnud ja tahtsin kehmassi juurde saada 178cm ja 60kg atleetlik. Kahtlustaks, et noks on testosterooni tõttu suuremaks muutunud, aga visuaalselt ei saa küll aru.

Lisaks hakkasin hiljuti kasutama kondoomi(paarilisel tekkisid uutest pillidest vastunäidustused)
Kas võib olla seotud näiteks lateksi alergiaga?

Fotol pestud tööriist. kus näha kergelt punetuvaid triipe, need on lõhed ja ka natukene ketendavat nahka. Kusjuures hommikul oli vaatepilt oluliselt hullem.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin mitu võimalikku põhjust. Selleks, et eesnahk erektsiooni ajal katki läheks on vajalik eelnev eesnaha kahjustus - suure tõenäosusega on põhjuseks eesnahapõletik, mis on naha elastsust vähendanud.
Selle põhjus võib olla teie poolt viidatud naise pillidega seotud tupekeskkonna muutus. Lateks allergia võimalik, kuid suhteliselt harva sellise mure põhjuseks. Annab rohkem üldisemat kontaktärritust.
Mina soovitaks selle murega kiirelt meestearsti vastuvõtule tulla. Mida kiiremini saab põletiku kontrolli alla, seda väiksem naha kahjustus.
Kui tulete minu vastuvõtule, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa kuse analüüs ja ärge peenist 24 tundi enne visiiti eesnaha alt peske.