munandivähi kahtlus 16.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure, et all pool vasaku munandi küljes on veider ebakorrektse kujuga ja pehme tükk.
Mis te arvate kas se võib viidata munandivähile?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega pole tegemist munandivähiga. Samas, kui on selge erinevus kahe poole vahel, käega leitav lisamoodusis või tihenemine munandis/munandimanuses, tuleks kindlasti see muutus meestearstile ette näidata! Meestekliinikus saab noorte nõustamise süsteemi kaudu kontrolli tulla ilma saatekirjata ja pea ilma ooteajata.