Punane imelik laik suguti otsas aga veel kahtlasem sellel eesnaha 12.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

tekkinud paari paevajooksul sellised laigud. Kuna mul diagnoositi mingi aeg ka hpv. Mis iseensest korras aga nyyd just eile ilmusid sellised asjad sugutike ja eesnahale kas põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HPV see olla ei tohiks. Üheks võimalikuks variandiks on herpes. Aga võimalikke põhjuseid on palju. Kui paari päevaga ei taandu, siis tasuks meestearstile kontrolli tulla. Kaasa esmasjoa uriin ja enne visiiti peenist 24 t mitte pesta. Kui oli juhusuhe, siis tasuks igal juhul kiire kontroll ära teha.