Teine pöördumine seoses villi taoliste punnidega eesnahal 10.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Teine pöördumine ja parem pilt. Eelmise postituse link:https://www.kliinik.ee/meestearst/id-1/noustamine/?question=88694

Eelmine pilt oli lisatud peale duzzi ja punnide katsumust.
Nagu näha villid on. Endiselt ei valuta, kipita jne, küll, aga on tunda et midagi seal valesti on. Punnide/villide tekkimisest on nüüd möödas 6 päeva ja on peaaegu paranenud. Mainisite, et vähese info ja nähtu põhjal võib tegu olla herpesviirusega. Võimalikust vahekorrast võõra naisega oli Aasta tagasi. Peale seda on käidud 2x suguhaigus testis ja testid on olnud negatiivsed. Ka viimane kord (3-4 nädalat tagasi). Võeti proov kusititist, peaaegu paranenud punnide pealt ja vereproov mis kõik olid negatiivsed. Testil sai käidud Viljandi haiglas.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei tea, mis teste konkreetselt võeti. Herpese puhul tasub test võtta koldest nähtude esimesel kuni kolmandal päeval.
Viirus võib vaikselt kehas püsida aastaid. Ägeneb tavaliselt siis, kui keha mingil põhjusel nõrgeneb.

Kui on probleem, siis on sellele ka lahendus.