Hirmuäratav analüüsi tulemus 28.02.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu FSH, LH, SHBG ja testosterooni näiturid on korralikult alla normi. Testosteroon on 4,1 nmol.
Olen 21. a aastane noormees ja teen palju trenni ülikoolt kõrvalt, et suudaksin paremini keskenduda ja õnnelikum olla. Füüsiliselt olen hea vormis Toitun tervislikult, proovin saada alati miinimum 7 h und. Olen eriti ebasotsiaalne inimene. Toidulisanditest tarbin ainult D3-vitamiini, kreatiini.
Kogen madalat libiidot, raskusi keskendumisega, esineb väsimus. Algselt arvasin, et ehk on nood sümptomid kaasnenud ülikoolis käimises stressiga.
Mida peaksin ette võtma? Kui ebaloomulikud on sellised näiturid nii noorel mehel?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, testosteroonitase on murettekitavalt madal. Seda peaks edasi uurima androloog, soovitan dr.Margus Punabit ja tema kliinikuid. On palju muid asju mida peab hindama- munandimaht, paiknemine, erektsiooniga seonduv, sperma analüüs, hääl, karvakasv. Võib-olla ka kromosoomide uuring.
Saatekirja annab perearst rõõmuga, asi vajab kindlasti täpsustamist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi