Kaks häirivat teemat 19.02.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mõnda aega tuharate vahel sügeleb, nahk on punane, naha servad kestendavad. Aegajalt tekivad ka mingil lõhed või haavandid, siis on seal ka mingit haavavedelikku ( ? ) või sarnast. Kui kannatan kiheluse ära ja ei torgi, siis pole eriti viga midagi, kui aga sügada, siis läheb põrgu lahti. Pesule jäävad valged/valkjad laigud. On olnud hullemaid ja pehmemaid perioode.
Teine teema.
Kui peale nr 2-te paberiga korda aetud ja veendutud, et kõik on OK. Siis mõne aja (5-10min ?) möödudes tunned ennast ebamugavalt ja tuleb paberiga uuesti üle käia ? Alles siis on kuni järgmise korrani kõik OK

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesti mehed on ikka väga tugevad!
Pildi alusel on tegu üsna aktiivse nahapõletikuga.
See on enamasti kergesti ravitav.
Ka teine probleem on ilmselt seotud põletikuga, sest enamasti lähtubki see põletik päraku ümbruse piirkonnast.
Soovitan pöörduda oma perearsti poole, kes vaatab täpsemalt üle ja määrab ravi.
Alati võib pöörduda ka nahahaiguste arsti või meestearsti vastuvõtule.