Heledad kühmukesed munandikotil. 27.01.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, munandikotil on 4-5 valget kõva sisuga kühmukest suurusega 2-4mm. Valu ei tee, sõrmede vahel saab nö muljuda ja kõik on iseensest OK. On olnud juba pikalt (ehk 4-5 aastat). Suuremaks/väiksemaks ei ole läinud, samuti ei sega elu. Juurde samuti ei ole tekkinud. Olen muidu täiesti terve, hügieeni eest kannan hoolt hästi, küll aga on antud kühmukesed esteetiliselt häirivad (peamiselt häirivd mind ennast ja see mõjutab pisut ka enesekindlust). Eelkõige pean silmas seksuaalelu. Ise olen uurinud ja saanud selguse, et tegu on ohutute asjadega ja peamiselt huvitaks variant nendest vabanemiseks. Kuhu või kelle juurde pöörduda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täiesti ohutud. Ilmselt tekkinud rasunäärmete umbumisest ja sellest tingitud laienemisest. Ravi ei vaja. nakkavad ei ole. Kui ikka väga häirivad, siis kindlasti soovib mõni plastikakirurg teid aidata.