Munandi valu ja punnid 10.01.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 12 aastane on selline mure mul on olnud 3,4 korda munandi kerge valu ning mul on vasak munand suurem kui teine ning peenisel on mõned punnid ees otsas väiksed ja palju ja teistes kohtades suuremad aga vähem? Mis tuleks teha? Kas pean ütlema emale? Kui ja mis vastan?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegu puberteedi algfaasi loomuliku protsessiga. Munandi areng võib algul olla pisut ebaühtlane.
Arvestades mitmeid muresid, siis siiski soovitan sul tulla meestekliinikus noorte nõustaja vastuvõtule. Siis saab kõik murekohad üle vaadata ja südamerahus edasi toimetada. Saatekirja vaja pole.
Emaga tuleks oma muredest ikka ausalt kõneleda. Pisut vanemate inimeste kogemused aitavad sageli väiksemad murekohad kergesti ära lahendada.