PSA testi tulemus 23.12.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin synlabis "Mehe tervisekontroll" nimelise paketi raames tegemas vereproovi ning PSA tulemus oli veidi üle normi, täpsemalt siis 1.57 µg/l (normaalne väärtus < 1.4 µg/l). Internetist uurides, leidsin erinevaid väiteid mille järgi <2.5 on ka veel okei. Tervise üle otseselt kurta hetkel ei saa, kuid kas peaksin tegema mingisuguseid lisauuringuid välistamaks ohtlikumad tervisemured nagu vähk ?

Parimat

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PSA testil on vanuse alla 40 eluaastat mingi sisu vaid aiemas uuringute kompleksis.
Antud juhul võib see number viidata kas eesnäärme põletikule või väga varasele eesnäärme suurenemisele. Vähi risk on selles vanuses ülimadal.
Probleemide välistamiseks tuleks teha eesnäärme ultraheli ja põletiku poolelt kas spermauuring põletikule või eesnäärme sekreedi uuring. Tulge vastuvõtule!