küsimus uroloogia (?) valdkonnast 16.04.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Juhuslikult nähtud tervisesaates väideti, et minu probleemiga peab kindlasti arsti poole pöörduma...? Olen 32 a. meesterahvas. Probleemiks on, et aeg-ajalt koos väljaheitega eritub ka verd. Sagedustihedus ei ole eriti suur (kord kuus?), kuid see on kestnud juba mitmeid aastaid. Mis võib seda põhjustada ning millise eriala arsti juurde tuleks pöörduda?

Arst vastas:

dr Toomas Kütt

Uroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla

Lp.KÜSIJA!

Tõepoolest saite Te nähtud telesaatest väga asjalikku nõu. Vere eritumine pärasoolest koos väljaheitega on signaal, et tuleb pöörduda arsti poole. Tegemist võib olla pärasoole veenilaienditega, mis kõhukinnisuse puhul veritsevad. Kuid ei tohi unustada, et veritseda võib sooles arenev kasvaja. Pöörduge uuringule gastroenteroloogi või üldkirurgi vastuvõtule. See võib oluliselt pikendada Teie veel järelejäänud elu.

Toomas Kütt