Pikaajaline valu munandis ja alakõhus. 15.12.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Paluks abi terviseprobleemi lahendamisel. Nimelt tekkisid mul 01.10.2021 esimesed vaevused. Probleemid algasid tiheda ja valuliku urineerimise, valuga alakõhus ja ebamugavusega lahklihal. Alguses kahtlustati põiepõletikku ja määrati esimene ravim. Siis tekkis valu munandisse ning suguti otsa ja arsti visiidil kahtlustati eesnäärmepõletikku (kliinilise leiu alusel). Määrati uued ravimid (ciprinol), mille võtmisel kaebused oluliselt vähenesid. Pärast 14 päevase ravikuuri lõppu määrati uued ravimid (Alfuzosin-Teva 10mg) kuna sümptomid ei kadunud veel täielikult. Sealt edasi sümptomid ägenesid (valu alakõhus, suguti otsas ja munandis), lisandus päraku kihelus. Alfuzosin ja käsimüügist saadavad ravimid valu ei leevendanud. Novembri alguses käisin androloogiakeskuses, kus tehti erinevad eesnäärme, uriini ja vere uuringud ning ka ultragheli mundanditele. Eesnääre, uriin ja veri olid korras, Ultraheli näitas munandimanuse põletikku ja tsüsti. Määrati ravi augmentini (10 p) ja relifexiga (20p) (alates 29.11.2021) ja kordusvisiit 2022 jaanuari lõpus.

Olen järginud kõiki arsti soovitusi ja võtnud kõiki ravimeid vastavalt arsti ettekirjutustele. Kahjuks põsib aga tänase päevani äge valu munandis, mis häirib igapäevaelu ja mõningane alakõhuvalu. Lisaks sellele ei ole täielikult kadunud ka kihelus suguti otsas ja päraku ümbruses.

Kuna järgmine arsti visiit on veel üsnagi kaugel, siis paluksin teiepoolset soovitust võimalikuks raviks või probeemi põhjuse selgitamiseks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Olen siin korduvalt kirjutanud, et selliseid kuid kestnud juhte, kus ei ole teada, mis on tegelik probleemi põhjus ei ole võimalik meilivahetusega lahendada.
Sedatüüpi valul on kaks suurt põhjust:
1. Põletik miskis suguteede osas.
2. Vaagna valusündroom, mille põhjused on vaagna lihas- või närviregulatsioonis, mõnikord ka selja poolel.
Millega siin tegemist, oleks võimalik öelda, kui teid läbi vaadata ja kõigi uuringutulemustega tutvuda. Ilma nende andmeteta ma rohkem kahjuks aidata ei saa.
Antibiootikumravi vajavad vaid väga vähesed sellised haigusjuhud.