Pigistav rant eesnahal 19.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Veebruaris diagnoositi mul BXO. Ravina kasutasin Eloconi kreemi, mis andis päris häid tulemusi. Suve alguseks oli nö pigistav rant veel natuke näha, mistõttu meestearst otsustas, et võiks parema tulemuse saamiseks proovida ka teist kreemi Dermovate. Tegin 2-nädalase kuuri ning tundus, et olukord paranes veel. Sealt edasi kreeme ei kasutanud.

Tänaseks on aga pigistav rant tagasi tekkinud. Mitte veel küll nii palju kui varasemalt, kuid erektsiooni korral siiski selgelt tuntav. Peale erektsiooni on mõni kord sinna piirkonda tekkinud ka pisikesed haavandid, mis küll mõne päevaga paranevad. Meestearst oli valmis taas mõlemad kreemid välja kirjutama. Kas Teie olete sama meelt, et peaks kreemitamisega jätkama ning kas on siin Teie hinnangul mõistlik kasutatada Eloconi või Dermovatet? Ja kui kaua peaksin selle kreemitamisega jätkama?

Kuna planeerime elukaaslasega ka lapse saamist, siis kas selline probleem või kreemide kasutamine võib mõjuda halvasti ka partnerile või tulevasele lootele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

BXO ravi kestab enamasti mitmeid kuid. Lõpetada tasub, kui nahamuutused on täielikult taandunud. Mõnikord, kui haigust täielikult välja ravida keeruline, oleme valinud ka vaid ägenemiste ravi/leevendamise tee. Minu raviskeem kattub osaliselt teie poolt kirjeldatuga.
Kindlasti ei tohiks lasta tekkida lõhedel, haavanditel - see muudab positiivse ravitulemuse saamise palju keerulisemaks. Lisaks peab ravi ajal ka süsteemselt eesnahka venitama.
Dermovati kasutamise ajal soovitan seksi preservatiiviga.