Sperma kvaliteet 18.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere kas peale alkoholi tarvitamist võib sperma olla vesine ja natuke on ka hallivärvust .et pole kunagi vesine olnud,,alkoholi sai tarbida 3 päeva nüüd kui enam ei joo kas sperma muutub jälle tavaliseks ,sest enne joomist oli tavaline värmus hallikas ja paksem

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei oska siin piiratud info alusel miskit asjalikku nõu anda. Kui mure püsib, tuleb põhjused üles leida. Sissejuhatuseks on vajalikud läbivaatus, sperma analüüs ja hormoonuuringud. Tsüklitena alko kuritarvitamise puhul on sperma muutused vast üheks vähemtähtsamaks tagajärjeks. Lapse tegemise faasis tuleks tervem eluviis ka tulevase lapse tervist arvestades vägagi kasuks.