Valu paremal kubemes, mida leevendab seemnepurse 17.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mind on vähemalt viis aastat vaevanud probleem - juhul kui umbes iga viie päeva tagant ei toimu seemnepurset, tekib mul paremale poole kubemesse tugev pitsitus mis kulmineerub valuga. Pärast seemnepurset tõmbab valu tagasi ning probleem kaob. Ja nii jälle järgmise korrani, kui neljandal-viiendal päeval pärast viimast seemnepurset mind taaskord valulik pitsitus vaevama hakkab. Võimalik on elada küll viisil, et paar korda nädalas seemnepurse esineks. Nii saab probleemi justkui vältida. Sellegipoolest pole tegemist jätkusuutliku lahendusega või haiguse raviga.

Olen viimastel aastatel korduvalt meestekliinikus käinud. Mulle on aastatel 2019 - 2020 tehtud mitu korda kõikvõimalik uuringud ja analüüsid. Vanem arstihärra on kord arvanud, et ehk on mingi põletik, teinekord aga, et ehk torud lihtsalt ummistuvad. 2021. aasta alguses sattusin noorema arstihärra juurde, kes piirkonda esimest korda palpeeris ning hindas, et ehk on algamas kubemesong. Samas kuna mul ühtegi klassikalist kubemesonga sümptomit ei ole ning valu kaob pärast seemnepurset, nentis ka meestearst, et see ei kõla siiski juurpõhjusena. Ka kirug on hiljem väikse songa olemasolu kinnitanud, kuid kuna see on sisuliselt asümpotomaatiline, ei seostanud temagi seda minu eelkirjeldatud probleemiga. Pigem oli tegemist pool-juhusliku leiuga.

Siit ka küsimus - olen mitu aastat käinud erinevate arstide juures, mulle on meestekliinikus tehtud uuringuid ja analüüse, pakutud ning ravida on püütud diagnoose. Sellegipoolest on probleem jätkuv. Kui iga viie päeva tagant seemnepurset ei ole, tekib garanteeritult paremale kubemesse valu. Kas Teil oleks mulle soovitusi, kuhu pöörduda, mida uurida, mida välistada või kuidas edasi minna?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui satute kuhu juhtub, siis ongi keeruline tulemust saada.
Miskit nõu saab anda kui teid läbi vaadata ja ka ultraheli uuringud teha.
Valu käivitavaks teguriks on ilmselt kas seemnepõiekeste või eesnäärme täitumisest käivituv närviärritus, mis tagasisidemehhanismidega annab ärrituse kubemesse.Seega peaks miski soodustav tegur olema mõlemas kohas. Teiseks variandiks ka rõhu tõus seemneteedes.
Ega minagi 100% lahenduse garantiid anna. Kui peaksite minu vastuvõtule tulema, sättige see soovitavalt 5- 6 päeva peale viimast seemnepurset ja öelge sekretärile, et planeeritaks ka ultraheli võimalus.