Mehe viljakus 31.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Tegin umbes aasta aega tagasi uuringud Medita kliinikus. Meeste arst kes hinnangu andis oli Kristo Ausmees. Kuna esimesel uuringul selgus et minu seemnevdelikus pole piisavalt spermatosoide mis naise viljastaks, siis sõin kuu aega mingit Käsimüügi rohtu. Pärasts eda tehti absoluutselt kõik uuringud. Uuringute tulemusel selgus et ei suudetud välja seligtada mis mul on viga aga lapse saan ma ainult IVF rasesutumisega. Pärast seda googeldasin nii eesti kui inglise keeles mis aitab mehe viljakust tõsta ja spermatosoidide arvu tõsta. Leidsin sellise toote nagu maca pulber, mille kohta kirjutas igal pool et tõstab spermatosioidide arvu ja nende liikuvust. Lisaks sellele olen söönud vitamiine. Mis teie arvate mu tegevusest? Kas mul on mõtet pingutada ja üritada süües neid asju? Ma panin ka uue aja seekord Ülikooli meeste kliinikusse et uus proov anda, sest tahan enda jaoks kindlust, kas endiselt on proovide näitajad halvad või on paranenud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ma arvan, et kõige mõistlikum ongi spetsialiseeritud keskuses korrektsed uuringud läbi teha. Käsimüügi ravimisarnaseid aineid soovitame kergemate juhtude puhul, kus vaja vaid väikest stimulatsioonide spermide funktsioonile. Raskematel juhtudel on sealt vähe abi loota. Maca pulber pole päris kindlasti miski imerohi. Ilmselt ei tee see küll ka miskit kahju.