Punnid munanditel ning ka lööbed muudes kohtades 29.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist.

Hiljuti avastasin, et munanditele on tekkinud punnid. Punnid on silmaga hästi nähtavad, seest pigem kõvemad, ei sügele, ei valuta. Kubeme piirkonnas, peenisel, käe randmel (ja mõnes muus kohas veel) on aeg ajalt sügelev lööve. Viimane vahekord ligi 2-3 nädalat tagasi. On need 2 probleemi omavahel kuidagi seotud? On see allergiline reaktsioon, mingi suguhaigus või miskit veel?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Vahekorraga see ei ole seotud, mingi suguhaigus ka ei ole. Pigem see on juuste sibula (folliikuli) põletik. Mõnikord see ilmub peale raseerimist (ei ole soovitav seda teha žiletiga vaid parem elektrimaasinaga). Praegu soovitan peale panna Bepanthen pluss (apteegis käsimüügil). Kui see kordub siis pöörduda arsti konsultatsioonile (nahaartsile).