Peenisepea põletik? 24.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,kas tegemist võib olla peenisepea põletikuga? Peale vahekorda jäi pesemas käimata ning tekkis järgmisel päeval punetus peenisepeale ning eesnahale. Ca 6-7 päeva kasutanud klotrimazooli(telefonitsi konsulteerinud nõuandlaga),kuid päris ära pole punetus kadunud+juurde on tekkinud ka sugutiluku juures kerge kihelus(ravimist ehk)?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Jah, tegemist on eesnaha põletikuga. Esmases abiks soovitan kerge soolaveega loputused. 0,9% Naatrium kloriid (nn füsioloogiline lahus). Seda saab ka osta purgis apteegis või võite ise teha – proportsioon järgmine ehk 1 liitri vee pealt panna ühe suppi lusikat toidusoola (või natuke rohkem). Leida vastavalt topsik/nõud ja selles soola lahuses toatemperatuuris hoida oma suguti 10-15 minutid 2 korda päevas. Peale seda kuivatada käterätikuga ja panna peale Bepanthen pluss. Reeglina kahe-kolme päeva jooksul läheb juba peremini Klotrimazoli praegu mitte kasutada