Vasaku munandi valu 18.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 14 aastane noormees. Mure selles et vasak munad (enamasti õhtul pikali olles) valutab õrnalt ja valu liigub puusa,põlve ja jalga edasi. Mis peaksin tegema? Millest see tingitud võib olla?
Arsti juurde pöörduda ei tahaks see oleks piinlik ja emale ka ju ei lähe ütlema.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin on kaks peamist põhjust.
1. Kuna valu liigub munandist puusa, põlve ja jalga edasi, siis on võimalikuks põhjuseks hoopis miski alaseljast lähtuv ärritus. Ega pole hiljuti seljale liiga teinud, trennis midagi teist moodi teinud, kaalus kõvasti juurde võtnud?
2. Arvestades vanust, siis võib munandi suurenemisega puberteedi algfaasi kaasneda ka kerge ebamugavustunne. Samas kiirgumine jalga räägib sellele vastu.
3. Päris tähelepanuta ei saa jätta ka põletiku võimalust, mille tõenäosus oleks suurem, kui olete juba alustanud seksuaalelu.
Soovitused. Kui võiks olla põhjuseks selja mure, siis aitab kenasti perearst. Kui muud mured, siis arvestades vanust, saab tulla meestekliinikusse noorte nõustamisele ilma saatekirjata ja ka ilma suurema ooteajata. Läbivaatus aitab siis palju edasi.