Põletik eesnäärmes 25.09.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Selline küsimus, et kui on eesnäärme põletik, siis kas on vajalik põletikulise sekreedi ja sperma väljutamine masturbatsiooni teel. Pole abielus ja regulaarne seks puudub. Vahel on munandites ja alakõhus nii suur pakitsua ja valu, et ei lase rahulikult olla. Siis kui olen väljutanud sperma, siis läheb kergemaks. Kas see pakitsus on tingitud põletikust. Peale orgasmi on ka valulikus pärasooles ja peenises. Käisin muidugi alles meeste arsti juures ja analüüs näitas eesnäärme põletikku. Võtsin ravimeid ja põletik taandus aga ikka on vahel valu munandites ja alakõhus. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme põletik on üks tüüpilisemaitest vaagna piirkonna valu põhjustest.
Eesnäärmes ja seemnepõiekestes peetunud sekreetide pais on üheks ebamugavuse põhjuseks ja ka põletiku püsimist soodustavaks teguriks. Seega on regulaarne seemnepurse kasuks. Alternatiivina aitab ka regulaarne eesnäärme massaaž.
Teie kirjeldatu alusel kahtlustaksin siin põletiku kõrval siiski ka teist valu komponenti - vaagna valusündroomi, mis on enamasti seotud väikevaagna vihas-, närvi- või verevarustuse häiretega ja vajab põletikuravi kõrval eraldi käsitlemist.