Kas peaks minema arsti vastuvõtule? 08.09.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sooviks enne vastuvõtu registreerimist nõu, kas üldse on mõtet pöörduda või tegemist mingi lihtsasti tuvastatava asjaga millele eraldi ravi polegi vaja teostada.

Nimelt ca kuu tagasi tekkis munandikotil miski moodustis, mis on tavalistest karvanääpsudest veidi suurem (ca 3-4mm läbimõõduga). Esialgu arvasin et tegemist lihtsalt vistrikulaadse moodustisega, kuna oli sellise moega, kuid aja jooksul see ära kadunud ei ole.

Ei tea kas oli õige tegu või mitte, aga püüdsin seda ka pigistamise teel eemaldada, kuid kasu sellest ei olnud, pigem sai pealmine nahakiht veidi vigastada ning nüüd on see koht veidi punetavam kui esialgu. Mingit otsest vaevust ta mulle ei tekita, kuid sooviks õigel ajal asjadele jälile saada ning mitte hiljem tagajärgedega tegeleda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Midagi väga ohtlikku see muutus endast ei kujuta.
Kui häirib, võiksite pöörduda oma perearsti poole. Pildi alusel on kahtlus väikesele põletikule - see vajaks mahavõtmist. Ehk kaob selle raviga ka kogu punn. Vajadusel suunab perearst teid edasi kas naha- või meestearstile.