eritis suguti otsas 24.08.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Suguti otsa tekib eritis, lihtsalt sõbrannaga koos olles, nt. jalutades, kinos, telekat koos vaadates jne. Tekib suht tihti u.7-10 minuti tagant. Väga piinlik lugu, kuna sortsid on hiljem ebameeldivalt niisked ja limased.
Kas on miski lahendust välja pakkuda, ravimeid. Millest võib olla see tingitud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel võiks arvata, et tegemist on kusiti lisasugunäärmete sekreediga, mis eritub enamasti siis, kui on seksuaalne erutus. Selle sekreedi roll on "määrida" libedaks kusiti, ehk tee mida mööda pärast sperma peaks välja jõudma.
Teiselt poolt näeme sellise erituse tõusu ka siis, kui kusitis või eesnäärmes on mingi põletik, sest sel sekreedil on ka teatud kaitsetoime.
Üksikuid juhte on seotud olnud ka ülikõrge suguhormoonide tasemega.
Esmane soovitus on see, et elage aktiivset ja rahuldustpakkuvat seksuaalelu.
Kuna mure olemas, siis mina soovitaks siiski ka põletikuuuringud ära teha. Peaks välistama kusitipõletiku (esmasjoa uriin) ja sugutrakti põletikud (eesnäärme sekreedi test ja/või sperma analüüs).