Valu urineerimisel, probleem erektsiooniga, jalgevahe tulitab 22.08.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, viimased aastad on tekkinud järkjärgult erektsioonihäired, viimati lisandus veel huvi kadumine vahekorra järgi ja kui huvi tekib siis seemnepurske ajal on kogu alaselg ja jalgvahe tulikuuma jutiga läbiv. Varem pole seda kordagi esinenud ja alaselg on (infoks juurde) vaevusi aegajalt tekitanud mis on küll võimeldes taandunud. Huvi vahekorra järgi on tekkinud kohe kui antibiootikumid on välja kirjutatud.Lisaks on viimasel ajal parem jalg ja näpuotsad surisevaid nn sipelgaid täis. Seljas suuri kõrvalekalduvusi pole mtr näidanud. Varasem antibiootikumide ja vitamiinide segu kombona ravi on alati aidanud ja siis on kõik kaebused otsast alanud ehk tagasi. Partner on sama ja tal ei ole vaevusi ega muid muresid ja läbivaatusel käidud korduvalt. Millist ravi vajaksin? Tänan vastamast.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on keerulise ja kompleksprobleemiga, mida internetinõustamise teel päris kindlasti lahendada ei ole võimalik. Ilmselt on siin kombineerunud selja mured ja sealt ka võimalik suguelundite närviregulatsiooni või vaagna valusündroomi komponent. Teisena võiks kahtlustada eesnäärmepõletikku (miks antibiootikumid aitavad). Kolmandana tuleks välistada meessuguhormoonide ja laiemalt munandi hormonaalse regulatsiooni kõrvalekalded. Neljandana võib panustada ka juba vanusega seotud muutused peenise veresoontes. Selleks et leida teie probleemile lahendus, tuleks teha korralikud uuringud ülalmainitud probleemide tuvastamiseks või välistamiseks. Kui teame, millest probleem võib olla tingitud, on võimalus probleemile ka lahendus leida.