Noormees kontrolli? 03.08.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas meil on riigis paika pandud ka midagi, et kas on kohustuslik/soovituslik, et millalgi noormehed käiksid ära esimest korda meestearsti juures kontrollis? Või pole see oluline, kui probleeme ei esine, et tuleks pöörduda vaid probleemide korral?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tervise eest hoolitsemine pole meil kohustuslik, ikka soovitatav.
Ise olen meeeste jaoks pakkunud sellise ajalise mudeli, mis on leitav Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku kodulehel: https://www.kliinikum.ee/meestekliinik/ Vaata: Meeste ennetava iseloomuga terviseuuringute vanuselised soovitused.