Spermat ei ole 19.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul oli kuu aega tagasi operatsioon, kasvaja (I staadium) tõttu eemaldati osa jämesoolest. Taastumine on läinud kenasti, kuid siiski on üks mure - erektsioon on nagu oli enne, kuid spermat ei ole üldse ? Kas see on midagi, mida peaksin laskma eraldi kontrollida või on see normaalne peale suurt operatsiooni ? Mingit onkoloogilist ravi ei ole saanud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Olen üsna kindel, et teie arst informeeris teid võimalusest, et seksuaalfunktsioon peale sedatüüpi operatsioone võib muutuda.
Põhiküsimus on siin, et kas tegemist on anorgasmiaga (orgasmitunne puudub) või seemnepurske muutusega (orgasmitunne olemas, aga seemnepurset pole). Viimasel juhul on kaks varianti - kas seemnepurse ei toimu üldse või toimub põie suunas.
Kui probleem püsib ja häirib teie elu, siis tasub meestearsti külastada.