Küsimus 09.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selles, et suguti eesnahk on otsast liiga kitsas ja

erutusseisundis tuleb väga vaevaliselt üle suguti pea ja siis pigistab väga

tugevalt nii et tekitab probleeme ejakulatsioonini jõudmisel. Kuuldavasti saab

seda asja väikese opiga parandada (ümberlõikust seejuures ei sooviks), aga

kelle poole tuleks pöörduda, kui palju see maksma võiks minna ja kaua

paranemine aega võtab??? Tänan juba ette.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teil on tegemist eesnaha kitsenemise ehk fimoosiga. Kõigil juhtudel see haigus operatsiooni ei vaja. Ravivõimaluste ja -tulemuste täpsustamiseks peaks tulema meestearsti vastuvõtule ülaltoodud kliinikutes.

Operatsioonist paranemine (seksuaalelu taastumiseni) võtab tavaliselt aega 10-20 päeva olenevalt operatsiooni mahust.