Erektsiooniprobleem ja kaua võttev seemnepurse 17.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses murega, et olen märganud endal erektsiooniga probleeme juba mõnda aega. Esimest korda avastasin umbes kuu või kaks tagasi kui sattusin esimest korda vahekorda. Tõsi, alguses arvasin et võib olla lavahirm partneri ees - peenis jäigastus igasuguste seksuaalvihje peale, ka kallistuste. Vahekorra ajal, kondoomi peale pannes oli vist vale suurus ja juba siis tekkis ka probleem ja vahekorra ajal suri väikemees ära. Tol õhtul ma ei jõudnud ka lõpuni. Samuti ei tundnud ma väga midagi. Järgmistel kordadel sai muretsetud suurem ning hoidusin eneserahuldusest kolm päeva peale mida jõudsin ka lõpuni kondoomiga. Samas ma tundsin ikkagi väga vähe. Eneserahuldusega eelnevalt tegelesin tihti ja ei näinud probleemi erektsiooni saamisega. Üldiselt võis see küündida neli korda päevas. Järgmistel kordadel hoidudes päeva kaks eneserahuldusest ei jõudnud ma samades tingimustes taaskord lõpuni. Mõned korrad isegi juhtus sedasi, et partner väsis ära ja ma ei jõudnud seemnepurskeni. Selliseid olukordi oli palju kus ma ei jõudnud lõpuni, isegi ennast käega rahuldades.
Nüüd miks ma kirjutan on kuna ajalehest jäi silma väide, et koroonaviiruse vaktsiin ning viirus ise võib tekitada erektsiooniprobleeme. Kuna partneriga esimesel korral vahekorras olles oli mul üks olemas ning järgnevatel kordadel kui juba oli selline probleem, et partner ei suutnud eelmänguga ka erektsiooni tekitada, oli mul ka teine olemas. Sestap hakkasin tõsist muret tundma et see ei pruugigi olla asi mis üle läheb. Nüüd hiljuti on olnud raskuseid eneserahulduse käigus erektsiooni säilitada. Lõpuni jõudmine võtab tükk aega ning ka pornograafilise materjal ei tundu mind erutama enam. Viimasel ajal tihedama graafiku tõttu olen eneserahuldusega tegelenud kord päevas või vähem ja tavaliselt ma jõuan lõpuni kuid mitte ilma visuaalse stiimulita.
Tahaksin ka toonitada et minu seksuaalelu on väga lühikest aega olnud ja ma ei tohiks olla sellega juba harjunud.

Mis oleks teie soovitus mida peaks ette võtma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel siiski üsna tüüpiline seksuaaldebüüdiga kaasnev ebakindlus ja sealt tulenevalt terve rida erinevaid psühholoogilisi (kaitse)reaktsioone.
Koroona ja koroonaviiruse mõju erektsioonile on täna veel suhteliselt spekulatiivne.
Siiski võib iga organismi lisakoormus, ja seda nii viirus ise kui ka vaktsiin on, mõjutada varemeksisteerinud muresid pisut halvemuse poole.
Isegi teie vanuses on 3-4 seemnepurset liiast ja mõjutab aja jooksul kindlasti nii üldtervist kui ka seksuaalsust.
Soovitused:
1. Piirata eneserahuldust mitte üle ühe seemnepurskeni ööpäevas
2. Anda partnersuhtes aega nii kehaliseks kui ka psühholoogiliseks kohanemiseks. Mida tähtsam partner teile on, seda enam võib aega kuluda. Selle aja võib positiivselt täita teineteise keha ja (füüsiliste ja psühholoogiliste)vajaduste tundmaõppimisele
3. Kiiremini aitaksid kindlasti arstlikud vahendid. Noorte nõustamise süsteem on selles vanuses meestele meie kliinikus vaba juurdepääsuga.