Lapsel muna eesnaha all 11.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, avastasin paar nädalat tagasi just 5a saanud poisil herne suuruse muna eesnaha alt. Sellest alates olen jälginud ja tähelepanu pööranud, et laps peseks end igapäevaselt ka eesnaha alt ning teinud mõned korras kummelivanni/lillavett, kuid muna ei ole seni kadunud ega väiksemaks läinud. Eesnahka tagasi tõmmates jääb see “muna” koha pealt kinni ja ei tule täiesti üle, mujalt OK. Kas peaks arsti juurde pöörduma või on võimalik koduste vahenditega ravida? Millega on tegu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Umbes selleks vanuseks peaks poisil eesnahk juba vabalt liikuma. Pildi alusel on keeruline asju hinnata, aga antud juhul on ilmselt osa eesnahka ikka kleepunud peenise pea külge. Samas peenise pea peal toodetakse väheke koesekreeti ja kui see välja ei pääse, siis aja jooksul see koguneb sinna naha alla ja võib moodustada selliseid "munakesi".
Esmase soovitusena pakuks, et püüdke igapäevaselt pesemise ajal pisut nahka selle koha pealt venitada. Kuni ebamugavustundeni, mitte enam.
Kui koduste vahenditega positiivset arengut u 10 päevaga pole, siis soovitan pöörduda kas lasteuroloogi või meestearsti vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Lapse eesnahk

Tere. Avastasin oma kahe aastasel pojal noku ühelt poolelt naha alt muna, teisel pool tundub ilus kaar. Laps ise arste ei salli ja siiani pole ka perearst saanud ta nokut korralikult üle vaadata. Panin ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks videot siin juures ei olnud.
Eesnaha venitamisega on selles vanuses üsna õige aeg tegeleda.
Oluline on seda mitte jõuga teha.
Iga kord pesemise ajal venitada eesnahka pisut ülespoole. ...

Loe edasi

eesnaha taguse pesemine lapsel

Mis vanusest peaks hakkama pesema lapsel eesnahatagust ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eesnaha alust peaks pesema alates momendist, kui eesnahk on üle peenise pea liigutatav. Enamikel poistel toimub see 3-4. eluaastal, harva ka hiljem. Enne puberteeti peaks pesema sooja veega paar- kolm ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: