Lapsel muna eesnaha all 11.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, avastasin paar nädalat tagasi just 5a saanud poisil herne suuruse muna eesnaha alt. Sellest alates olen jälginud ja tähelepanu pööranud, et laps peseks end igapäevaselt ka eesnaha alt ning teinud mõned korras kummelivanni/lillavett, kuid muna ei ole seni kadunud ega väiksemaks läinud. Eesnahka tagasi tõmmates jääb see “muna” koha pealt kinni ja ei tule täiesti üle, mujalt OK. Kas peaks arsti juurde pöörduma või on võimalik koduste vahenditega ravida? Millega on tegu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Umbes selleks vanuseks peaks poisil eesnahk juba vabalt liikuma. Pildi alusel on keeruline asju hinnata, aga antud juhul on ilmselt osa eesnahka ikka kleepunud peenise pea külge. Samas peenise pea peal toodetakse väheke koesekreeti ja kui see välja ei pääse, siis aja jooksul see koguneb sinna naha alla ja võib moodustada selliseid "munakesi".
Esmase soovitusena pakuks, et püüdke igapäevaselt pesemise ajal pisut nahka selle koha pealt venitada. Kuni ebamugavustundeni, mitte enam.
Kui koduste vahenditega positiivset arengut u 10 päevaga pole, siis soovitan pöörduda kas lasteuroloogi või meestearsti vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Eesnaha all (katkised?) veresooned

Eesnaha all sellised pisikesed veresoonekesed - mingil ajal tekkinud, valu vms ei ole.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pildi alusel on küll üsna terved sooned. Võimalik, et miskil põhjusel on eesnahk lihtsalt õhemaks muutunud. Kui tekitab muret, siis soovitan siiski meestearsti külastada.

Loe edasi

Valge ollus eesnaha all

Avastasin valge olluse eesnaha alt.Pesin ära.Põletilikuline ei paista olevat.Millest see tulla võib.Või on lihtsalt hügieeni küsimus.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peata tuleb! Soovitavalt kord päevas iga päev ja leebe seebiga.

Loe edasi

Punnid peenise eesnaha all

Küsimus antud punaste punnide kohta peenise eesnaha all, tekkisid päev-kaks tagasi, viimati oli laupäeval partneriga suguühe.Millest need punnid tekkinud on? On ka eelnevalt olnud kuid ära kadunud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sadu kordi olen siin sama küsimuse eri variatsioonidele vastanud. Lugege kasvõi viimased 10 küsimuse vastused läbi...

Loe edasi

Lapse eesnahk

Tere,

Lapsel käis enne eesnahk juba täielikult tagasi, kuni üksord pikema haiguse ajal kõrge palavikuga hügieenile piisavalt tâhelepanu ei pööranud ja mustis sinna alla jäi ning eesnahk veidi ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Võimalik, et on tekkinud eesnaha põletikust naha armistumine ja tihkenemine. Ikka koostöö perearstiga, paikselt salv, nt Fucidin H. Seda viiakse peale eesnaha vannitamist vatitikuga eesnaha ...

Loe edasi

Täpid peenise peal.

Tervist, kas te oskate öelda mis täpid mul, peenise eesnaha all on?.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei oska.
Pilti pole, näinud pole.

Loe edasi

Kaenla all muna

Tere!
Täiesti tühja koha pealt hakkasin tundma eelmisel nädalal veidi valulikkust oma vasaku kaenla all. Hakkasin kodus kaenlaalust kohta käega katsuma ning tunnen, et kaenla all on väike pallikujuline ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui vaktsiini käel, siis seos vast võimalik.
Pöörduge selle murega palun oma perearsti poole.
Sellised muutused tuleks alati läbivaatusega üle kontrollida.

Loe edasi

Lapse eesnahk

Tere. Avastasin oma kahe aastasel pojal noku ühelt poolelt naha alt muna, teisel pool tundub ilus kaar. Laps ise arste ei salli ja siiani pole ka perearst saanud ta nokut korralikult üle vaadata. Panin ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks videot siin juures ei olnud.
Eesnaha venitamisega on selles vanuses üsna õige aeg tegeleda.
Oluline on seda mitte jõuga teha.
Iga kord pesemise ajal venitada eesnahka pisut ülespoole. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: