Munandi ja alakõhu tundlikkus 08.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Umbes nädal tagasi muutus vasak munand tundlikuks. Ta otseselt ei valuta ning käega katsudes midagi kahtlast ei paista. Lihtsalt ta on koguaeg tunda, et ta on olemas. Selline tunne nagu pesu sooniks koguaeg (kuigi ei sooni). Tundlikkus on tunda ka kõhu vasakus piirkonnas (naba ja suguti vaheline piirkond). On esinenud olukordi kus kõhus nagu keeraks aga see võib olla ka millegi muuga seotud. Aegajalt on antud probleem ka ära kadunud aga siis näiteks päevapärast on ta jälle tagasi. Ei oska kuidagi käituda sellega. Harva on ka tualetis käies tekkinud mingit sorti valu päraku ja suguti vahelises alas (punnitades). Seda on elujooksul ka varem olnud ning pigem on see väga harv nähtus.
Mida peaks sellisel juhul kontrollima ning mis protseduure tuleks teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellistel valudel on kaks suuremat ja palju harvemini esinevaid põhjuseid.
Esiteks siis põletik sugutraktis. Eesnäärmes, seemneteedes, munandimanuses.
Teiseks vaagna valusündroom. Selle põhjused võivad olla vaagnas endas, aga ka tugiaparaadis.
Mina alustan sellistel juhtudel põletike välistamisega. Kui neid pole, saavad edasi aidata meie vaagna füsioterapeudid.