Juuste väljalangemine 26.05.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on suur mure juuste välja langemisega. Nimelt on see kestnud juba üle poole aasta ning nüüd hakkavad telkima juba kiilad laigud peanahale. Olen proovinud erinevaid apteegis käsimüügis olevaid vajendeid ja shampoone, kahjuks ei ole neist abi. Juukseid langeb lausa salkudena just pesemas käies.
Kuhu vōi kelle poole peaks pöörduma, et abi saada. Vōi oskate ehk midagi soovitada mis selle õuduse peataks.

Suurimad tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole ma naiste juustehõrenemise ekspert.
Soovitan alustada nahaarstist. Vajadusel oleks edasiseks variandiks mitmed kommertspõhimõttel juuste muredega tegelevaid keskused - leiate internetist. Nende töö sisu ma täpselt ei tea, seepärast ei saa ka nimeliselt soovitada.
Kogemuse alusel on kirjeldatud tüüpi murede taga sageli tugevad psühholoogilised stressorid. Kui ka teil, siis oleks mõistlik vast hoopis põhjustega tegeleda...