Peenise peale on tekkinud punased laigud, 22.05.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist soovin küsida teie poolset abi kuna viibin ise hetkel tööl soomes ja piiride sulgemisega pole pea kuu aega eestis kàinud, kuskil 3 nàdalat tagasi hakkas peenise ots sügelema ja kihelema ja tekkisid laigud, pesen ennast korralikult pàevas 2-3 korda, vahetevahel õhtuti
Peale pesu on just super olla ja igakord mõelnud et sùmptomid on kadunud, kui hommikul àrgates on uue laigud tekkinud ja kiheleb, varasemalt on olnud ka sarnaseid olukordi ja káinud ka meestearsti vastuvõtul ja saanud Klotrimasooli kreemiga jagu, kuid seekord on esimene tuup kreemi tühi ja vaevused ikkagi üle pàeva tekivad, kas võib tegu olla mingisuguse allergiaga või ei sobi shampoon, vahekorras viimati olin kuu aega tagasi ja siis tehti ka ainult oraal sexi kummiga, kas oskate mulle mingit ravimit veel soovitada või soomes kuhugi arsti juurde suunata külastusaega??lisasin pildi ka, Ettetànades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel on näha nõrka eesnaha ja peenise pea põletikku.
Enamasti on selliste muutuste põhjuseks seksuaalkontaktis saadud võõrad mikroobid.
Selle kirja alusel võib soodustavaks teguriks olla ka ülemäärane hügieen. Eesnaha all on oma mikroobne kooslus. Kui te selle liigse hügieeniga (liigsage pesemine, pesemine liiga tugevate seepidega) nõrgestate, siis muututegi võõraste mikroobide läbisõiduhooviks.
Soovitan pesta peenist 1-2 korda päevas. Seepi, soovitavalt beebiseepi, võiks kasutada vaid kord päevas.

Kui hügieeni normaliseerimine ei lahenda muret, tuleks siiski arsti külastada. Soomes tuleb alustada ilmselt siiski üld või perearstist.