Korduvad kondüloomid 13.05.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minul tuvastati 2012 aastal kubemepiirkonnas kondüloomid, milledest wartec lahusega kenasti lahti sai. Pärast pikaaegse suhte lõppu alustasin suhet uue inimesega, kus mõlemad testisime suguhaiguste vastu ning kummalgi ühtegi haigust ei tuvastatud. Tegime seda ka seetõttu, et planeerime last.

Õnnestus ka naisel kiiresti rasestuda aga ühel hetkel nägin, et kubesse tekkisid uuesti paar kondüloomi. Kasutasin jälle warteci lahust ja need kadusid ära. Nüüd avastasin, et üks väike 1mm läbimõõduga näsa on tekkinud suguti pea peale. Kuidas sellega peaks käituma? Warteci infolehel on kirjas:
"- Ärge kandke Wartec’it kondüloomidele, mis paiknevad peenises, tupes või pärasooles. Wartec’it
tohib kanda ainult nahal paiknevatele (välistele) kondüloomidele."

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt testimisest. Täna meil kasutatav HPV test tuvastab vaid kõrgema vähiriskiga viirustüvesid. Enamik kondüloome põhjustavaid viirustüüpe selle testiga tuvastada polegi võimalik.

Peenis pea HPV kuulub laiemas mõttes väliste kondüloomide hulka. Tarvitamisel peab olema lihtsalt ettevaatlik, et lahust ei satuks peenise pea/eesnaha peale. Selleks pange kondüloomile võimalikult vähe lahust ja vajadusel korduvalt, kuni kogu näsa saab lahusega kaetud. Siis oodake paar minutit ja tupsake see ala salvrätikuga kuivaks. Alles siis laske eesnahk jälle üle peenise pea.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kondüloomid?

Tere! Mul olid ennem kondüloomid peenisel, sai meestearstil käidud ja sain abi, nüüd taas probleem? Küsimus, kas need samused võivad ka päraku ümber tekkida, ja kas selle probleemiga võib ka kiirelt meestearsti ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kondüloomid võivad tõesti ka pärasoole ümber tekkida. Meestekliinikus (www.meeste.kliinik.ee) võite tasulisele vastuvõtule löögile pääseda nädala jooksul, haikekassa poolt kaetud vastuvõtu puhul peab arvestama ...

Loe edasi

kondüloomid

Mul tekkisid kondüloomid ja nüüd selles kohas kus nad on,on selline häiriv valu.Vahel ka sugutist natuke üleval pool küljepeal.Kas see võib olla tingitud kondüloomidest?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti võivad kondüloomid ka ebamugavust ja kerget valu põhjustada. Miks te neid ei ravi?
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

kondüloomid

kui mehel olid kondüloomid kas ta võib olla pärast punnikeste kasutamist vahekorras ilma kondoomita.?kas sperma on ka nakkusohtlik?kas kondüloome põdenud mees võib saada isaks(või kahjustab see haigus ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui kondüloomid on välja ravitud võib seksuaalelu elada ilma kondoomita st. et sperma pole siis nakkusohtlik. Kondüloome tekitav papilloomiviirus viljakust ei mõjuta.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: