Peenise pea ja eesnahk punane 24.02.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Pöördun oma murega, mis algas 19.02.2020 peale vahekorda naisega. Eelnevalt kasutasime mõned korrad kondoomi, aga nüüd edaspidi mitte. Oleme veidi üle kuu tuttavad. Partner käib regulaarselt naistearstil nagu ütles.

Nimelt tundsin peenisel kerget sügelust, mis polnud kogu aeg.
Eesnahk taha tõmmates avastasin, et peenisepea on punase laiguline ja samuti ka eesnahk. Lootsin, et see läheb üle, kuna on ennem ka olnud, mitte küll peale vahekorda. Algselt arvasin, et kondoomidest, aga nüüd ma ei teagi.

Nüüd olen mures, et see midagi hullu. Kusemise probleeme õnneks pole ja ei valuta ka kuskilt, lihtsalt õrnalt sügelus vahepeal, õrnalt õhetus ja punane.
Kas peaksin nüüd kiiremas korras saama meestearstile või mida teie soovitate?
Kas võin kondoomiga olla vahekorras?
Lisasin ka pildi manusesse

Tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga inimese mikrofloora on erinev. Naiste tupe mikrofloora võib olla väga erinev. Sellest tulenevalt on iga uue suhte puhul küllalt suur tõenäosus kaitseta seksiga alustades selliste kaebuste/haigusnähtude teke.

Kirjutate, et partner käib regulaarselt kontrollis. Millal Teie viimate meestearstil kontrollis käisite? Minu soovitus on igas uue suhtes, kui planeeritakse kondoomist loobuda välistada ennetavalt mõlema poole põletikud.

Kui tulete kontrolli, siis võtke vastuvõtule kohe kaasa ka hommikune esmasjoa uriini analüüs. Siis saab kiirelt probleemi olemust ja lisauuringute vajadust hinnata. Kui nähud püsivad, siis tasuks vastuvõtule tulla 24 tundi peenist mitte pesnuna.

Seni soovitan korrektset suguelundite hügieeni (palju kordi siin lahti kirjutatud) ja seks elu soovitan jätkata kondoomiga. Enamasti taanduvad sellised nähud mõne päevaga.