Peenise peal valulik moodustis 11.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenise parema külje peale tekkinud punane laik (laigu kõrval nahk turses ning valulik, eriti kui eesnahka alla tõmmata) ja vasakul küljel punane punn. Kui pesta, siis punane laik samuti tundlik ja valulik. Peale pesemist jääb mõne aja pärast on tunda ebameeldivat lõhna. (lisatud pilt paremast küljest manusesse)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on üsna tugeva eesnaha põletikuga. See paari aasta tagune episood oli kirjelduse alusel arvatavasti seotud HPV viirust tingitud kondüloomidega. Kui siis sai ravi liiga hoogsalt tehtud ja ravimit sattus ka näsade ümber nahale, siis sealt võib olla kujunenud miskitmoodi nahakahjustus. Nüüd lisandus uus aktiivsem mikroob, mis ei pruugi sugugi olla suguhaigus vaid uue paratneri jaoks omane, teile aga võõras ja põletikku põhjustav mikroob. Praegu siis korrektne hügieen. Kui klotrimazool leevendab, siis jätkata kuni nädal. Kui ei aita, siis pole ma maailmas reisides kohanud paika (Aafrikat tõesti ei tea), kus arstiabi oleks kättesaamatu olnud. Kui kodus, tasuks kontrolli tulla.