Paksenenud veresoon ? peenises 05.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenises on paksenenud veresoon,ebamugav,vahel tundlik. Viimane nädal on muutunud suuremaks.Urineerimine on korras,väliselt midagi näha ei ole,elan üksi. Probleemi vanus kaks aastat.Siis käisin Gonsiori 3 Tallinnas TÜ kliinikumis eesnääret kontrollimas ,millega oli kõik korras. Kirjutati mingit salvi. Olukord oli stabiilne kuni viimase nädalani.Tahaks teada saada,millega õigesti tegu on ja millise arsti juurde pöörduda. Oleks ka tasulise vastuvõtuga nõus.Perearstile sain numbri alles 20.jaan.Siis saks ilmselt ka suunamise.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks on kirjeldus väga segane. Peenise pinnal võib esineda lümfisoonte umbumist ja siis võib naha all kuu-kaks tunda olla tihedat veresoonele sarnanevat vääti. Tüüpiline paiknemine on peenise pea taga, harvem ka mujal peenisel. Kui tükk/soon on peenise sees, siis on kõige sagedamaks põhjuseks pisut kehvem haigus - peenise induratsioon. Siin aitaks edasi (soovitavalt kogenuma) meestearsti läbivaatus.