Eesnäärme põletikuga seotud küsimused 30.12.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen juba pikemat aega olnud hädas eesnäärme probleemiga - esinevad urineerimishäired. Uriin ei välju hästi - nö käib sirtsutamine ja seda ka öösel - vahest mõtlen ,et kuhu see vedelik läheb joon suhteliselt palju aga peamaiselt tarbin vett. Olen käinud ka uroloogi juures - vereproovid olid kõik korras. Ultraheli ei näidanud ka midagi erilist. Uroloog arvas peale eesnäärme palpeerimist , et tegemist on eesnäärme põletikuga - määras mulle hetkel raviks Flosin, Trimetop Diclofenaci küünlad ja Proctosedyl küünlad - kuna Diclofenaci küünlaid organism ei talunud jäid need ära. Küsimus - küsisin uroloogi käest kas nö põletiku ajal ja ravi ajal on sex on lubatud - vastuseks oli - võib.
Kuna kasutan kondoomi siis oli üllatuseks , et sperma ei väljunud kusiti kaudu vaid põide nö retrograadne ejakulatsioon - ning nagu selgus Flosini infolehest võib selle ravimiga selline probleem tekkida - kas see aga tähendab et ma võin ikkagi selle ravi ajal tegeleda sexiga või mitte ning kas tavaolukord taastub hiljem peale Flosini kasutamise lõppu - veel kas soovitate eesnäärme massaazi?
Ei tihka rohkem selliseid küsimusi oma raviarstile esitada kuna ta on ka suhteliselt kidakeelne - töötan ise ka meditsiinis - küll mitte meedikuna ja samas ei soovi ka mingi sellealase info levimist. Jään ootama Teie vastust ning soovin teile Head vana aasta lõppu ning uut aastat!. Lugupidamiseg

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Retrograadne ejakulatsioon on selles vanuses meestel tamsulosiini foonil küllalt sage kõrvalnähe. Tervisele see ohtlik ei oleja kindlasti jätkake oma tavapärast seks elu.
Kui probleemid pole lahenenud, siis tuleks siiski ka eesnäärmepõletiku uuringud ära teha - selleks on vajalik teha eesnäärme sekreedi uuring, lisainfot annaks ka sperma analüüs, aga teie puhul pole see esmatähtis.
Kusemise osas saaks enam selgust, kui teha kusevoolu kiiruse ja selle järel jääkuriini uuringud. Need testid näitavad, mis tasemel (kusiti, eesnääre, põis) probleem põhiosas on.
Kui teame probleemi põhjuseid, siis saab otsustada, milline võiks olla optimaalne raviskeem.