Tere. Pärast nädalavahetuse vahekorda hakkas peenisepea nahka ajama ja punetus eesnaha all. Imelik hais on ka kui eesnahk tagasi tõmmata. Kuidas peaks käituma 27.10.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Pärast nädalavahetuse vahekorda hakkas peenisepea nahka ajama ja punetus eesnaha all. Imelik hais on ka kui eesnahk tagasi tõmmata. Kuidas peaks käituma. Kas on lihtsalt ära hõõrutud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust hilinenud vastuse pärast! Ilmselt tehnilisel põhjusel ei jõudnud see küsimus õigel ajal minu lauale.
Vahekorrajärgse eesnahapõletiku tüüpiliseks põhjuseks on partneri tupekeskkonna tasakaaluhäire. Sellisel juhul on esmane soovitus adekvaatne hügieen. Sellest olen siin palju kirjutanud. Kui nähud on väga ägedad või ei kao paari päevaga, siis tasuks ikkagi ära teha kusiti põletikku hindav esmasjoa uriini põletiku test ja selle leiu alusel hinnata suguhaiguste vajadust. Sellisel juhul tasuks arsti vastuvõtta tulla nii, et eesnahaalust 24 tundi poleks pestud. Kindlasti peaks ennast kontrollima ka partner.
Kui kasutati hoolsalt preservatiivi ja ikka nähud tekkisid, siis tuleks esmalt kahtlustada kondoomile lisatud ainetest või kondoomi enda koostisest tekkivat keemilist ärritust. teises etapis sisemisi põletikke - tüüpilisna eesnäärmepõletik.
Kui nähud püsivad, tulge vastuvõtule!