Punnid peenisel? 25.08.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Peenisel ja selle ümber on punnid tekkinud.
Ise arvan et see herpes sest mul veres sees see olemas.
Suve jooksul sai palju saunas ja külmas vees oldud,ning kindlasti alkohol reedeti, kardan et immuunsus on kannatada saanud.
Olen hetkel venemaal ja eesti ei saa tulla,ehk saaksite täpsustada mis mure mul on ja mis ravi ma peaks saama?
Tänud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ilma inimest ja tema probleemi nägemata pole head nõu võimalik anda. Punnid peenisel võivad olla väga erineva põhjusega. Enamik neist tõesti viirustest põhjustatud - kondlüloomid, molluskid jne. Herpese tõenäosus on kirjelduse alusel väike, sest sellel haigusel on oma tüüpiline avaldumisvorm - kihelus-vill-vill katki-koorik peale. Enamasti kulgeb herpes 4-7 päevase ägenemisega.
Antud juhul soovitan ikkagi arsti visiiti. Kui Eestisse ei satu, siis naha-suguhaiguste arsti juurde. Meestearsti süsteemi Venemaal pole, vastavad kliinikud vaid mõnes suurlinnas.