Peenise kusiti ava ümber punetab 12.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenise kusiti ava ümber punetab. Märkasin eelmise nädala kolmapäeval (08.01), kui hommikul pesemas käisin. Elu ei sega, ega kuidagi tunda ei anna. Lihtsalt nüüd WC ja pesemas käies igakord pealevaadates häirib see punetus, kuna enne pole seda olnud. Tahaks loota ja suhteliselt kindlalt väita, et suguhaigusega tegemist ei ole, kuna minu sekusaalelu on nagu on. Püsipartenrit mul ei ole ja viimane vahekord oli oli reaalselt mingi 10a tagasi ning see oli kaitstud. Juhuvahekordasid pole selle aja jooksul kordagi olnud. Esmalt mida ma ise kahtlustasin on, et äkki on tegemist mingi põiepõletiku laadse asjaga, kuna esmaspäeval (06.01) käisin ma õues sportimas ja tossud ning sokid olid läbimärjad- kuna ilmastik oli väga vesine ja lörtsine. Jalad olid ikka märjad oma 2 tundi. Peale seda ülejärgmise päeva hommikul selle eelpool kirjeldatud probleemi ka avastasin. Samas põiepõletikule osmasid sümptoemeid ei ole- tihe urineerimine, valulikus või siis et tahaks urineerida, aga midagi ei tule. See on täiesti normaalne. Uriin ka hele ja läbipaistev. Hügieen on ka korras olnud ja olen korralikult leige veega igapäev pesnud, kuid see punetus ikka ära kaduda ei taha. Saab perearst selle küsimusega aidata? On see mingi ärritus või põletik või mida ette võtta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on limaskesta ja naha üleminekukoha tavalisest suurema väljapöördumisega. Selle taga võivad oolla tõesti sisemised põletikud, harva ka hormonaalsed muutused. Esimesena tasuks ära teha esmaskuse analüüs - meestekliinikus näeme selle alusel, kas on tegemist põletikuga või miskite mikroobide ülekasvuga või mitte. Sellest lähtuvalt saab otsustada edasiset uuringute skeemi. Seega soovitan tulla vastuvõtule ja hommikune esmaskusi kaasa võtta!