Esnaha all turses soon 28.11.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Eesnaha alla on tekkinud üks tursunud soon. Katsudes see valulik ei ole aga mõnikord on tunda kerget ebamugavus tunnet ja pissides oli tunda kerget kipitus tunnet. Kurtsin muret ka perearstile ta arvas, et äkki on kerge põletik ja määras uriini proovi ja antipiootikumid mida hakkasin võtma pärast proovi andmist. Uriiniproovis midagi ei olnud ja ka seitsme päevane antipiootikumi kuur saab laupäval läbi ja mulle tundub et see turse on nagu suurenenud. Kas peaksin kiirustama teie kliinikusse või on tegemist mingi ajutise nähtusega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige tõenäolisem variant on umbunud lümfisoon. See küll enamasti aja jooksul väheneb mõõtmetelt. Võib katsudes tunda olla veel idśegi kuu aja pärast. Kui siiski on suurenenud või pole tänaseks taandunud, siis tasuks kindlasti meie arsti vastuvõtul ära käia.