Eesnaha alune piirkond 21.11.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist
Mure selline,et kui ma oma eesnaha alust suguti peenise pead võibolla on õieti üteldud ei saa mingitel põhjustel pesta näiteks kaks päeva ja enam,tekib sinna peale eesnaha alla selline valkjas ebameeldiva lõhnaline kiht.Kuna ise pesen iga päev siis nagu pole sellega mingit probleemi aga aastas paar korda ikka on nii,et ei pääse pesema end ega peenist siis on see valkjas ebameeldiv kiht minu peenise peas eesnaha all platsis.Nii on see olnud lapsest saati.Vast sai arusaadavalt seletatud.Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sai küll. Tüüpiline probleem. Alates puberteedist vajab eesnahk püsivat igapäevast hügieeni. Soovitavalt pesta kord päevas leebe (beebi)seebiga. Kui on ette näha, et pole pesemeisvõimalust, siis saab osta ja kasutada beebi ihuhoolduseks kasutatavaid niiskeid lappe. Kui tavahügieeni korral korras, siis muretsemiseks põhjust olla ei tohiks!