Lööved jalgevahel 12.10.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

1. Avastasin, et minu jalgevahele paremale poole on tekkinud lööve, nagu oleks veresooned kahjustada saanud kuidagi. Praegu on kestnud lööve 2 päeva ilma visuaalse muutuseta. Millega võib tegu olla? Olen ise mitte aktiivne nii igasmõttes ja minu jaoks on see esmane kord ning ma ei suuda seda endale seletada kuna ma ei ole ennast kuhugi löönud vms.

2. Vasakule poole jalgevahele tekkis just ka selline punetus nagu oleks tegemist mõne seenhaigusega. Ma mäletan et mul oli selline probleem 10 korda suurem kuskilt 7-8 aastat tagasi, siis oli mõlemal jalgevahel punetus kuid see läks ise ära mingi aeg aga väga hell oli ning sügeles. Hetkel see punetus ei sügele kuna see algfaasis?!

Infoks, et ma olen käinud (p.poolse) munandivähi opil 2012 aasta, seega olen valvel igasuguste asjade suhtes. Huvitav oli see punetuse probleem nr. 2 esines ennem seda kui ma avastasin et mu munand oli suurenenud 7-8 aastat tagasi.

Millega võib tegu olla ning kuidas ravida ning ennetada?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole sellised pildid interpreteeritavad. Lihtsam on reievoldis oleva punetusega. Selle põhjuseks on tavaliselt miski hõõrumine- tüüpiliselt (spordi)pesust. Sealt johtub naha trauma ja sinna omakorda tekib hea keskkond mikroobidele ja seentele. Probleem on lihtsalt lahendatav, aga nagu ma siin juba sadu kordi olen öelnud- selleks tuleb ennast ületada ja jõuda (meestearsti) vastuvõtule.