Valu põielihastes 08.06.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimastel aastatel olen märganud urineerimisvajaduse kasvu, joon piisavalt vett ja olen arvanud, et lihtsalt palju vett käib läbi. Viimastel kuudel aga on asi lausa märgatavalt sagedasemaks läinud ja on lisandunud ka valu põielihastes. Tihti on tunne, eet pean vetsu minema, aga uriini tuleb suht vähe. Isegi urineerimisel kui põielihased on lõdvad, ikka tunnen nagu oleks hirmus häda ja see valulik tunne ei kao ka siis, kui põis tühi on. Valu kaob alles nii umbes paari minutiga.
öösel käin vetsus 2 korda, päeval nii paari kolme tunni tagant. Sagedasem on hommikuti, kui ärgates joon vett, siis käin ka pea iga tunni tagant. Vee joomine teeb vetsus käimise sagedasemaks.
Lisaks on viimase poole aastaga lisandunud erektsiooniprobleem, seksi tahan, aga riist on poolkõva või siis läheb kõvaks aga ei seisa kaua. Isegi ennast rahuldades ejakuleerin vahest poolkõva riistaga.
Olen sportlik ja sõidan palju jalgrattaga, aasta läbi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin kirjeldatu alusel kahtlustaksin küll esmajoones eesnäärmepõletikku. Annab alakeha valusid, kusemishäireid ja sageli põhjustab ka erektsiooni nõrgenemist. Haigusel on mitu erinevat vormi, mille ravid on üsna erinevad. Seega algab käsitlus korralikust diagnostikast - eelkõige peaks tegema eesnäärme sekreedi uuringud. Sealt edasi otsustatakse lisauuringute vajadus. Soovitan vastuvõtule tulla. Mõnikord võib jalgrattasõit eesnäärmehaiguseid-vaevuseid süvendada.