Kondoomi kasutamine 29.05.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Milline risk on saada suguhaigust kondoomi kasutamisel, kui kondoomi enne peale paneku ja eemaldamisel on käed olnud kontaktis vastassugupoole genitaalidega?
( nt. kui kondoom on paigaldatud vastassugupoole suuga?)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga kokkupuude partneri kehavedelikega on võimalus suguhaiguse ülekandeks. Kondoom ei kaitse kunagi 100% suguhaiguste eest. Pigem on see kaitse kõiki kasutamisvigu ja -ebaõnnestumisi arvestades 70-80% vahel. Ebamugavus kubemes on siiski eelkõige eesnäärmehaigustele viitav haigustunnus. Ülikooli meestekliinikus saame pakkuda üsna lihtsat esmaskuse testi suguhaigsute riski hindamiseks.