Pärak sügeleb 26.09.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure, et pärak sügeleb ja pole julgenud seda kellegile rääkida.
Sügelenud on juba 2 aastat. Mul on istuv eluviis või ühe koha peal olemine. Nii tööl kui ka kodus. Tarvitan ka alkoholi. Olen proovinud sellist salvi ka "Mastu" aga pole kasu olnud. Milline ravim selle vastu aitaks? Mis ravimi nimi?

Suured tänud ette.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt tuleks tuvastada põhjus, mis sügelust põhjustab. Võimalikud variandid on ussnugulistest (parasiit) kuni nahapõletikuni. Alles siis saab ravist rääkida.
Seega ikkagi arsti vastuvõtule! Soovitan alustada perearstist, kes saab esmased uuringud kenasti ära teha.