Kusehäda 22.09.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline, et viimased kuskil 2 kuud ajab öösiti üles kusehäda ma ei joo palju üldse ega midagi ennem kunagi pole mind selline asi seganud aga nüüd igaöö kuskil kaks korda ärkan ja pean minema hädalda ja peale seda enam und ei tule. Ja mis kõige hullem käisin kuu tagsi peol ja öösel tegin alla, mis oli esimenkord. Millest selline asi tekkida võib ja kuhu pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tulge meestearsti vastuvõtule. Õine kusemine on enamasti seotud eesnäärme ärritusega ja selles vanuses on viimase tüüpiliseks põhjuseks eesnäärmepõletik. Muidugi tuleks välistada ka suguhaiguste võimalus. Õine allategemine selles vanuses on selgelt tingitud toksikoosi tekitanud alkoholikogusest. Kõige kindlam ennetav meede on oma alkotarbimist ohjes hoida.