Vasak munand teeb pool tiiru. 12.08.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure on selline,et vasak munand teeb pidevalt pool tiiru ümber oma telje. Ja tihtipeale teeb ka kukerpalli kus ülemine pool on allpool ja alumine ülevalpool.
Otsest valu just ei tee , küll aga põhjustab ebamugavustunnet. Ja see asi on suhteliselt igapäevane koguaeg pean ise käega tagasi keerama seda.kestnud on see umbes aastajagu. Milles võib viga olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Liikuv munad on üks normi varinatidest. Samas on arusaamatu, miks see just 1 a kestnud on, sest põhjus on kas kaasasündinud või omandatud. Omandatud juhtudel on taga enamasti miski trauma. Kolmas variant on see, et miskil põhjusel olete just nüüd hakanud munandi liikumist märkama. Ka siin on kaks tüüpilist põhjuste varianti. Esmalt sugutraktis kulgev alaäge põletik või teiseks munandit varustava närvijuure ärritus. Ega siin ilm läbivaatuseta tarka nõu anda ei oska. Põletikud tuleb välistada. Munandit on võimalik kirurgiliselt fikseerida. Enne peavad aga olema välistatud muud põhjused.