Kergelt kipun punastama pärast seksi/masturbeerimist 01.07.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, pöördun teie juurde probleemiga, mis on mul juba teismeeast olnud ja ei suutnud internetis sellele vastust leida. Millal iganes siis olen vahekorras või masturbeerin tekib mul peale seda selline imelik tunne peas, mis tekitab mind lihtsalt punastama. See tundub naeruväärselt aga ma tunnen nagu mul oleks rohkem verd peas ja silmade taga. Tavaliselt lähen normaalsesse seisu tagasi oma 3-4 päeva pärast ja siis tunnen end normaalselt uuesti. Mu nägu ei puneta peale masturbeerimist aga silmad on samal päeval natuke rohkem tundlikumad ja iga väike asi paneb mind punastama. Kui ma näiteks masturbeerin rohkem kui üks kord siis on olukord palju hullem ja mul pole isegi võimalik toast välja minna. Ma usun, et see on vere liikumine ja hormoonidega kuidagi seotud. Mulle on tehtud ka ingl. ETS ehk Hyperhidrosis operatsioon (kõrvalmõjusi mul ei tekkinud), millest mul läks tava olekus kui ma ei masturbeeri punastus paremaks kuid see probleem jäi ikka alles. See on mul tõsine probleem, sest ma ei ole siiamaani endale partnerit otsinud kunas ma ei saa olla vahekorras minu probleemi tõttu. Sellele on järgnenud igasugused muud mentaalsed probleemid nagu näiteks depressioon ja sotsiaalne ärevus. Ma ei ole kindel, kas teie olete õige arst mind aitama aga kui mitte siis palun edastage minu mure õigele arstile. Ma sooviks sellega midagi ette võtta ja elada normaalse inimese elu, igasugune informatsioon on teretulnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei ole mina õige inimene selliseid probleeme lahendama. Minu kogemuse alusel on tegu juhtivalt psühholoogilise probleemiga ja eelkõige tuleks sealt suunast püüda reageerimismustreid korrigeerida. Psühholoogidest võin soovitada näiteks Meelis Sütti.