Spermaanalüüs 29.04.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mu mehe spermaanalüüsi vastus oli selline:
Spermatosoidid puuduvad, leiti vaid 4 liikumatut spermatosoidi, 84% tuumata rakud ja 16% tuumaga..
Kas sellise tulemuse puhul on lootust meil lapsi saada või peaksin lahutama, kui on soov last saada? Sest mees ei lepiks doonori kasutamisega ja mõlemad väga tahame last saada.. Mis võib sellise tulemuse põhjuseks olla? Arst tahab veel teha geneetilise analüüsi, aga see ju aitab vaid põhjust välja selgitada..? Ise olen alles 27 ja tahan kindlasti lapsi saada.. Arst ütles, et munandikotist võib leida mõne elusa ja proovida kunstlikku viljastamist.. Aga kas sellisel juhul on ikka tõenäoline saada terve laps? Ja kui tõenäoline on munandist elus rakk leida, kui spermas polnud mitte ühtegi elusat spermatosoidi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma analüüs on vast kolmandik mehe viljakuse ja selle prognoosiks vajalikest uuringutest- lisaks on kindlasti vaja teada munandimahtu ja muńandi hormonaalset regulatsiooni. Välistama peab ka sugutrakti osalised sulgused - selleks on vajalikud eesnäärme süvauuringud põletike ja ehituse kohta. Geneetilised uuringud on samuti vajalikud. 98% juhtudel saame ka väga kehva sperma analüüsiga meestel oma lapse saamise võimaluse pakkuda.